no-img
دانلود تحقیق و مقاله

دانلود رایگان گزارش کارآموزی-مراحل توليد دارو و ارزيابي كار و زمان


دانلود تحقیق و مقاله
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

ZIP
دانلود رایگان گزارش کارآموزی-مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵
دارای کد تخفیفه!
20,000 ریال
20,000 ریال – خرید

دانلود رایگان گزارش کارآموزی-مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان


مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

http://incubator.mums.ac.ir/incubator/images/stories/331216_809.jpg

قسمتی از متن مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

20,000 ریال – Ø®Ø±Û�د

در این پروژه ما در صدد آشنایی با چگونگی تولید دارو از زمان ورود مواد اولیه تا زمان تولید، بسته بندی و فروش و خروج داروی تولید شده از شرکت بودیم. برای این منظور کار خود را از انبار مواد اولیه که محل ورود مواد به شرکت بود، شروع کردیم. و چگونگی تحویل مواد اولیه، قرنطینه، آزمایش روی مواد، نگهداری، توزین و تحویل به بخش تولید را مورد مشاهده و ثبت قرار دادیم.

مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

واحد تولید دومین مکانی بود که اصلی ترین قسمت کار یعنی تولید دارو در آنجا صورت می گرفت این واحد خود به سه بخش تولید مایعات، جامدات و آنتی بیوتیک تقسیم می‌شد که شرح تولید هر کدام در بخش تولید ذکر خواهد شد.
و در نهایت انبار محصولات وجود داشت که محل نگهداری داروهای تولید شده و تحویل آن به شرکتهای پخش مواد دارویی جهت توزیع در سطح کشور می باشد.

مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

هدف از انتخاب این پروژه علاقه به آشنایی با چگونگی تولید دارو بود. زیرا این بخش تولیدی کمتر مورد توجه متخصصان صنعت بوده است و بنده در طول تحصیل هیچگاه ندیده ام که از داروسازی به عنوان یک صنعت اسمی برده شود یا مثالی ذکر گردد. و بیشتر دانشجویان رشته های شیمی، داروسازی، آزمایشگاهی، میکروبیولوژی و رشته های مرتبط با آنها به کارآموزی و تحقیق در این صنعت می پردازند. در حالی که یکی از صنایع بسیار مهم و حیاتی کشور می باشد که یکی از ابزارهای حفظ بهداشت و سلامتی جامعه به شمار می آید.

مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

ضمن کار و مطالعه در مورد چگونگی تولید دارو با توجه به اهمیت ارزیابی کار و زمان در موسسات تولیدی و به پیشنهاد شرکت، روش سنجی و زمان سنجی در این شرکت را نیز مورد بررسی قرار دادم. که مباحث مربوط و فعالیتهای انجام شده در بخش ارزیابی کار و زمان ذکر می شود.
امید است که با آشنایی بیشتر دانشجویان صنعتی این بخش تولیدی و همت صاحبان این صنایع به ایجاد ارتباط با موسسات تحقیق صنایع، شاهد رشد هر چه بیشتر این صنعت مهم و حیاتی در کشورمان باشیم و با افزایش توان کمی و کیفی تولید دارو این صنعت را به خودکفایی رسانده و از واردات آن که در شرایط بحرانی مشکلات عمده ای را برای ما به بار می آورد، بی نیاز باشیم.

مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

تاریخچه شرکت :
این واحد تولیدی در سال ۱۳۴۷ و به نام «پارک دیویس» آغاز به کار کرد. تا پیش از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی این شرکت حجم تولید محدودی داشت و شرکت آمریکایی «وارنر لامبرت» ۸۰ درصد سهام آن را در اختیار داشت.
انقلاب عظیم اسلامی کشور ما، که قویترین عامل شکوفایی صنایع دارویی در ایران بود، منجر به ملی شدن بسیاری از صنایع مهم گردید، و سازمان صنایع ملی ایران این شرکت را مانند بسیاری از شرکتهای دارویی دیگر، ملی اعلام کرد و مدیران دولتی را برای اداره آن منصوب نمود.

مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

شرکت نام «الحاوی» را برای خود برگزید که برگرفته از نام دائره المعارف بزرگ پزشکی حکیم عالیقدر ایرانی «زکریای رازی» بود و فعالیت خود را در سطح وسیعی آغاز نمود.
داروسازان، شیمیدانان و مدیران علاقمند و خبره، بهبود کیفیت و افزایش تولید را سرلوحه کار خود قرار دادند. و به این ترتیب خطوط جدید تولید قرص، کپسول و شربت نصب و راه اندازی شد.
آزمایشگاه های کنترل کیفیت با نظارت دقیق بر تمامی مراحل تولید، کیفیت را تا حد قابل قبولی بهبود بخشیدند، و شرکتی که تولید سالانه آن از پنج میلیون قطعه تجاوز نمی کرد، در حال حاضر تولید خود را به دهها میلیون قطعه افزایش داده است. این شرکت در کنار فعالیتهای داروسازی اقدام به طراحی و تاسیس کارخانه شیمیداروئی «امین» در اصفهان نموده است.

مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

در سالیان اخیر با توجه به رویکرد دولت جمهوری اسلامی ایران به خصوصی سازی صنایع، بخش عظیمی از سهام شرکت «۵۱%» به کارکنان آن واگذار شده است و تنها «۴۹%» سهام در اختیار سازمان صنایع می باشد و در حال حاضر این شرکت بصورت «شرکت سهامی عام» اداره می شود.
شرکت در کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج و در فضایی به وسعت بیش از ۵/۱ هکتار بنا شده است. و ۲۰۰ نفر پرسنل آن در بخشهای تولیدی، اداری و مدیریتی شرکت مشغول کار می باشند.

20,000 ریال – Ø®Ø±Û�د

مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان

جهت استفاده از کد تخفیف ۱۵ درصد صفحه را به اشتراک بگذار و بلافاصله کد را ببین

[sociallocker id=3693]share[/sociallocker]

 

Save



مطالب مرتبط


  دیدگاه ها


  3 پاسخ به “دانلود رایگان گزارش کارآموزی-مراحل تولید دارو و ارزیابی کار و زمان”

  1. qske9of6wj گفت:

   u6d8df20mx
   ۳uf845ba7g
   r6r2ycq9i1
   http://19j5qs6xl4zd.com
   http://oqp2d4skefx.com
   http://ycn0gh578ptlrsvtdl9.com
   [url=http://kea0a0vhj9.com]jc8u0ytrld[/url]
   [url=http://hstdz29v9zwtz4l939.com]woarikrq2k[/url]
   [url=http://k76s6jzw1d.com]0w1q8mc31u[/url]

  2. Karik گفت:

   The division isn't random. I'm commenting on the basic fact that this is where most liberals in the anglosphere at least line up. There are prominent exceptions, such as the Anti-Germans, but overall this is the way it is. I have no problem being proven wrong with coumner-exatples.

  3. پری گفت:

   سلام من یه مقاله با کد رهگیری ۵۳۵۷۷۲ ازتون خریداری کردم ولی نتونستم دانلودش کنم. لطفا یه نسخه ازش روواسم ایمیل کنید

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  4 × پنج =

  پشتیبانی